Picture

Zdravím, jmenuji se Emil Cieslar.

Jsem programátor se zaměřením na frontend pomocí AngularJS. Backend mi také není cizí, na něj používám Nette (občas NodeJS). Stále se učím nové věci, které rád sdílím s ostatními. Žiji svým vlastním tempem ve společnosti Webkreativ, s.r.o., která má stejné zaměření jako já.

Více o mne →

 (Emil & Web)

AngularJS Notifikace

Znovupoužitelná komponenta pro zobrazení notifikací uživateli

 • AngularJS
 • JavaScript
 • HTML

Motivace

Velmi často se stává, že v SPAs (Single Page Applications) chcete zobrazit informaci uživateli když se nějaká akce zdaří (nebo nezdaří). Ku příkladu uživatel klikne na tlačítko uložit a ve chvíli kdy se všechny data na serveru uloží, chtěli byste uživatele informovat, že se uložení zdařilo. Např. zprávou Úspěšně uloženo.

Angular EC Callout

Proto jsem se rozhodl vytvořit si znovupoužitelnou komponentu, tzv. callout, který takové zprávy bude uživateli zobrazovat a v každém projektu si ho mohu nastylovat podle libosti. Nejlepší na tom je, že ho můžete použít i vy. Nejprve se podívejte na velmi jednoduché demo.

Dependency Injection

Jako úplně první věc, na kterou se často opomíná, je přidání závislosti angular-ec-callout ve vaší AngularJS aplikaci, jako na následujícím příkladu.

angular.module('yourApp', ['angular-ec-callout'])

Directive

Základ této komponenty je directive, která zobrazuje jednotlivé statusy (pokud jejich více) nebo pouze jeden status. Directive použijete kdekoliv ve své aplikaci, samozřejmě podle toho, kde chcete, aby se zobrazovala a také podle nastylování celé aplikace.

<ec-callout></ec-callout>

Service (služba)

Následně použijete službu ecCalloutService, pomocí které pošlete “notifikaci”, aby byl nový status přidán. Toto můžete provést kdekoliv ve vašem kódu, např. ve vašem Controlleru.

.controller('yourController', ['ecCalloutService', function(CalloutService) {
 CalloutService.notify({
  type: 'alert',
  message: 'Alert callout!',
  img: 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/foundicons/3.0.0/svgs/fi-alert.svg',
  timeout: 2000, // This callout will be removed in 2 seconds
  delete: false // setting this option to true would remove all displayed callouts
 });
}]);

Ke stažení

Angular EC Callout se nejlépe instaluje přes bower (za pomocí příkazu bower install angular-ec-callout --save), můžete si samozřejmě ale stáhnout celý script a pouze ho uložit k vám do js složky. Nezapomeňte ale také stáhnout angular-animations, protože je tato komponenta používá pro zobrazení a schování statusů. Více informací se můžete dočíst na github stránce.

Komentáře