Picture

Zdravím, jmenuji se Emil Cieslar.

Jsem programátor se zaměřením na frontend pomocí AngularJS. Backend mi také není cizí, na něj používám Nette (občas NodeJS). Stále se učím nové věci, které rád sdílím s ostatními. Žiji svým vlastním tempem ve společnosti Webkreativ, s.r.o., která má stejné zaměření jako já.

Více o mne →

 (Emil & Web)

O mne

S počítači jsem se stal kamarádem už ve svých 14 letech (naštěstí jsem počítač nedostal dříve, jsem rád za své dětství bez něj). Od té doby jsem si tak nějak pohrával s webem, ale nebral jsem to moc vážně.

Potom jsem vystudoval Střední školu informačních technologií, kde jsem odmaturoval jako správce informačních systémů. V té době mi ale začalo programování a sítě trochu lézt na nervy, tak jsem si řekl, že potřebuji změnu a ta přišla ve formě Univerzity Tomáše Bati, kde jsem začal studovat Vizuální komunikaci, dnes již Digitální design. Na Baťovce jsem se dostal k webu a aplikacím trochu z jiného pohledu a rozšířilo mi to obzory.

Po ukončeném bakaláři jsem se rozhodl vrátit zpět k programování a proto jsem odjel studovat magistra na University of Glasgow, obor Software Development. To byla zatím moje poslední zastávka v akademickém směru, kterou jsem úspěšně dokončil.

Momentálně tvořím weby a webové aplikace a mám firmu Webkreativ, s.r.o., která se právě na tento obor zaměřuje. Tento web je v podstatě o tom, jak se při práci neustále učím. Ačkoliv 100% materiálů, které čtu jsou v angličtině, je emilc.cz zaměřený na české publikum. Věřím tomu, že se najdou čeští čtenáři, kteří ocení tento materiál v češtině.